Kas yra lazerinis graviravimas?

Lazerinis graviravimas arba išdeginimas yra dekoravimo būdas, kai lazerio spinduliu pašalinamas viršutinis sluoksnis nuo vientisų ar padengtų paviršių. Šiam procesui naudojamas sufokusuotas didelio galingumo lazerio spindulys, kuris naikina pasirinkto paviršiaus plotą. Priešingai nei mechaninis pjovimo būdas, lazerinio graviravimo eiga valdoma kompiuteriu, tai leidžia perteikti visų skaitmeninių formatų vaizdus.

Kuo ypatingas lazerinis graviravimas?

Lazerinis graviravimas yra patikimiausias spaudos būdas – jis nenusitrina, nenusiplauna ir yra atsparus dilimams. Graviravimo rezultatas priklauso nuo gaminio medžiagos ir jos formos, ypač tinkamas ant plokščių ir išgaubtų paviršių. Tiesioginis kontaktas su gaminio graviruotu paviršiumi leis ne tik matyti, bet ir paliesti logotipą ar kitą užrašą. Galimas identiškas pakartojimas ant visos gaminių partijos.

Kokie paviršiai tinkamiausi lazeriniam graviravimui?

Graviravimui tinka metalo, medžio, odos, stiklo, plastiko gaminiai, ant kurių sunkiau laikosi kita spauda. Graviruoti galime tiesiai ant gaminio arba nustatę lazerio spindulio gylį, pašalinti tik gaminio paviršiaus dažus tikrajai gaminio spalvai atskleisti. Priklausomai nuo graviravimo stiprumo, ant medinio paviršiaus galima išgauti įvairaus intensyvumo rudos spalvos atspalvius, ant metalo – tamsiai rudą arba juodą spalvą.

Ar lazerinis graviravimas yra brangus?

Nors lazerinis graviravimas yra brangesnis spaudos būdas nei tampografija, graviruoti galima nuo 1 vieneto. Lazerinio graviravimo kaina priklauso nuo dviejų faktorių: prekių kiekio ir paviršiaus, kuris bus graviruojamas. Metalo, odos ar stiklo graviravimas yra brangesnis nei medžio graviravimas. Siūlome ženklinti įvairaus dydžio užrašais: smulkiais – iki 100 x 100 mm ir dideliais – iki 300 x 150 mm.

Kokius lazerius mes naudojame?

Mūsų reklamos agentūroje naudojami dviejų tipų lazeriniai aparatai: „Epilog“ CO2 ir pluoštinis „Fiber“ lazeriai.

„Epilog lazeris pasižymi naujausiomis CO2 lazerinėmis pjovimo sistemomis, kurios naudojamos aukščiausios kokybės medžio, akrilo, plastiko pjaustymui ir graviravimui. Tokio tipo aparatas yra universalus, tikslus ir lengvai valdomas, naudoja mažai energijos, yra itin našus ir įvairaus galingumo. Darbinis plotas skirtas graviravimui yra 300 x 150 mm.

„Fiber“ lazeris yra unikali graviravimo įranga, galinti graviruoti kiaurai skaidrų paviršių jo nepažeidžiant ir pasiekti net iki 10 000 mm/sek. Graviruojant šio tipo lazeriu gaunami aukštos kokybės logotipai ar kiti užrašai. Darbinis plotas skirtas graviravimui yra 100 x 100 mm.

Lazerinio graviravimo panaudojimo atvejai

Dažniausiai graviruojamos įvairios asmeninės ar verslo dovanos: rašikliai ir užrašinės, gertuvės ir termosai, stiklinės ir taurės, vazos, raktų pakabučiai ir delninės, piniginės ir raktinės, skirtukai, vardinės kortelės ir skirtingos paskirties lentelės. Graviravimo būdu taip pat ženklinamos metalinės pramonėje naudojamos detalės.

Per kiek laiko atliekamas lazerinis graviravimas?

Po maketo patvirtinimo, lazerinio graviravimo projektui atlikti skiriame 1-2 savaites. Itin skubiais atvejais – 2-3 dienas. Teikdami graviravimo paslaugas džiaugiamės, galėdami prisidėti prie unikalių dovanų kūrimo, graviruodami Jūsų pasirinktu logotipu ar kitu užrašu. Kaip ir tampografijos projektams, graviravimui teikiame logotipų konvertavimo į vektorinį formatą paslaugą.

Lazerinio graviravimo darbų pavyzdžiai